ANBI Gegevens Kerk

2023 06 04Vakantiegeld delenVorig jaar een groot succes! De inzamelingsactie van 2022 voor Vakantiegeld Samen Delen heeft het die zomer mogelijk gemaakt om over 75 gezinnen een bedrag van circa €20.000 te verdelen. Een verademing voor veel gezinnen met schoolgaande kinderen.

Ook dit jaar willen we een verschil maken voor die mensen in onze samenleving die het moeilijk hebben.

Natuurlijk komt straks de zomervakantie met veel vrije tijd, maar niet iedereen kan zorgeloos van die vrije tijd genieten, dus uit solidariteit met die mensen organiseren de Protestante Kerken van Assen samen met de Parochiële Caritas Instelling van de R.K. Assen de actie ‘Vakantiegeld Samen Delen’.

Voor wie?

Veel mensen krijgen in de maand mei vakantiegeld. Mensen met een minimuminkomen of (door omstandigheden) nog minder kunnen geen vakantieplannen maken, want ze hebben het al moeilijk genoeg om rond te komen. Een dagje uit met de (klein-)kinderen is al erg hoog gegrepen, dus dan komen de inkomensverschillen schrijnend aan het licht. Om de groep armere gezinnen hierin toch wat armslag te geven organiseren wij deze actie. Vorig jaar hebben we veel gezinnen in Assen verrast met een eenmalige financiële ondersteuning. Om misverstanden te voorkomen: de bijdragen zijn niet zo hoog dat gezinnen volledig op vakantie kunnen gaan. Soms is het voor gezinnen al fijn om de kinderen in de stad eens heerlijk te trakteren op een portie schepijs van de ijssalon. Voor anderen is het eindelijk eens mogelijk om een aantal dagen te kamperen of een dagje naar de dierentuin te gaan.

Doe je ook mee?

Voor dat vakantiegevoel gaan we met deze interkerkelijke actie ook dit jaar weer ons best doen. Maar dat kunnen we niet zonder u of jou. Daarom vragen wij die mensen die dit kunnen missen om een gedeelte van hun vakantiegeld beschikbaar te stellen voor deze actie. Het bedrag waarmee u of jij wilt deelnemen is natuurlijk helemaal vrij, want alle kleine beetjes helpen, nietwaar?

Overmaken kan op rekeningnummer NL96 RABO 0373 7361 26 t.n.v. CVD Prot. Gem. Assen inz. Vakantiegeld of via de Scipio kerkapp. Alvast hartelijk dank voor uw bijdrage.

Machteld Koning, werkgroep Vakantiegeld Samen Delen

We use cookies

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.