Nieuws van de Jeugdraad

RestjesOngetwijfeld heeft u al iets meegekregen van het project ‘stof tot nadenken’  dat twee jaar lang een thema zal zijn voor de Protestantse Kerk Assen.
In de Activiteitenkrant kondigde de werkgroep Economie & Geloof het al aan: ze willen met alle mensen uit de PGA nadenken over kleding: van productie tot aankoop
en van dragen tot hergebruik.Twee projecten
De Jeugdraad heeft deze handschoen opgepakt en organiseert komend voorjaar twee projecten waarin kleding centraal staat. Er komt een project voor kinderen van
de basisschoolleeftijd en een activiteit voor jongeren vanaf 12 jaar.
Met de tieners zal er worden ingegaan op het fenomeen ‘fast fashion’ en de impact daarvan op onze aarde. Het is tenslotte niet normaal dat we als Nederlanders
gemiddeld maar liefst 46 nieuwe kledingstukken per jaar kopen en daar gemiddeld maar €16,- per kledingstuk voor betalen. Want goedkope kleding bestaat niet:
ergens in de keten wordt de prijs betaald. Samen met onze jeugdwerker Daniël Kehanpour zal de Jeugdraad in het voorjaar een avond organiseren over dit thema.

Kleding hergebruiken
Bij de jongere kinderen ligt het accent vooral op het hergebruiken van ‘afvalmateriaal’. Jolanda Duker, penningmeester van de Jeugdraad vertelt: “Voor het kinderproject wordt de samenwerking gezocht met de kindernevendiensten van alle wijkgemeentes en met de jeugdclubs uit Kloosterveen. Het beloven leuke activiteiten te worden waarbij kapotte kleding, restjes stof, wol, knoopjes etc. hergebruikt worden. Zo kan elk kind een vlaggetjeslijn maken, een T-shirt pimpen of een placemat versieren.” De bedoeling is om kant-en-klare pakketten aan te bieden aan de club- en kindernevendienstleiding waarmee ze direct aan de slag kunnen. “We denken er nog over na of we de placemats vervolgens weg kunnen geven aan
bijvoorbeeld ouderen of zieken”, aldus Jolanda.

Stof/wol en hakers gezocht
De Jeugdraad wil iedereen vragen om overgebleven stof, restjes wol, linten, knoopjes etc. te sparen voor dit project. U kunt dit dan in overleg met Jolanda () bij uw eigen kerkgebouw inbrengen. Voor het versieren van de T-shirts en placemats worden vooraf applicaties gehaakt die vervolgens opgebracht worden. Mocht u het leuk vinden om mee helpen met het haken van deze versieringen, dan kunt u zich ook melden bij Jolanda.

Verbinding
De Jeugdraad hoopt met deze projecten jong en oud met elkaar te verbinden. Met uw hulp gaat de Jeugdraad er een mooi project van maken voor de kinderen en de
tieners. U gaat er in de komende periode vast meer over horen!
Ingrid Meier

2020 01 13Jeugdraad 2   

Zoeken

Komende activiteiten

No events found.